STARTER

Czy przedsiębiorca to lider i co oznacza przywództwo w biznesie? Jakie cechy należy w sobie rozwijać by zarządzać, ale i inspirować innych?  W module 5 poznasz rolę lidera i sposoby podejmowania decyzji.

 

BAZA WIEDZY

W części teoretycznej dr Maria Czajkowska-Białkowska przygotowała dla Ciebie solidną porcję wiedzy na temat przywództwa.

Dowiesz się, jak zmieniało się podejście do przywództwa na przestrzeni lat i jakie czynniki na to wpłynęły. Jak skutecznie motywować i angażować pracowników? Jaki styl sprawowania władzy sprawdza się w pracy z młodszym pokoleniem? Jakie działania szefów przekładają się na efektywność organizacji? Odpowiedzi znajdziesz w nagraniu.

 

OKIEM PRAKTYKA

Tym razem spotkanie z praktykiem przybierze nieco inną formę. Zamiast wywiadu, zaprosimy Cię do obejrzenia materiału przygotowanego przez Sławomira Lachowskiego – założyciela platformy WealthSeed i twórcę pierwszego banku internetowego w Polsce. Przekonaj się, jakie jest jego spojrzenie na przywództwo.

 

ZOOM NA STARTUP

Biznes nie zawsze musi zaczynać się od skoku na głęboką wodę. Jedną z opcji umożliwiających przetestowanie swojego pomysłu na biznes bez podejmowania zbyt wielu zobowiązań jest działalność nierejestrowa (lub nierejestrowana).

Tę drogę wybrała Daria Pierkova, która razem z mężem prowadzi sklep Slon Ballon. Historia sklepu z balonami na każdą okazję czeka na Ciebie w nagraniu poniżej.

Przykładowe realizacje znajdziesz na Instagramie @slon_ballon. Możesz też odwiedzić sklep przy ul. Piotrkowskiej 38 w Łodzi.

GŁOS AKADEMIKA

Zostajemy przy marce Slon Ballon. Komentarz ekspercki dr Moniki Fabińskiej z Katedry Przedsiębiorczości i Polityki Przemysłowej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego pomoże Ci połączyć biznesowe doświadczenie z kontekstem nauk o przedsiębiorczości.

 

CZAS NA CIEBIE!

Szefowanie samemu sobie, choć niewątpliwie przyjemne, ciężko nazwać przywództwem. Dlatego, zanim staniesz się liderem lub liderką z prawdziwego zdarzenia, przyda Ci się zespół. W tym module dr Agata Matuszewska-Kubicz zaprosi Cię do przemyślenia i skonstruowania pierwszej oferty dla Twoich przyszłych współpracowników. Plik z ćwiczeniem czeka na Ciebie pod nagraniem.

Plik do pobrania: