STARTER

Celem pierwszego modułu jest przedstawienie przedsiębiorczości z wielu perspektyw i przekonanie Cię, że warto próbować wdrażać swoje pomysły w życiu, realizować marzenia i pasje. Chcemy, żebyś mogła/mógł rozważyć taką ścieżkę w życiu. To kluczowe, by zadać sobie pytanie: czy chcę być przedsiębiorcą?

By pomóc Ci w odpowiedzi na to pytanie, porozmawiamy o tym, czym jest przedsiębiorczość, kiedy się zaczyna i jak różne formy może przybrać. Przekonamy Cię, że przedsiębiorczość jest wszędzie! A przedsiębiorcą może zostać każdy, niezależnie od kierunku studiów czy zainteresowań.

BAZA WIEDZY

Każdy moduł zaczniemy od Bazy wiedzy – krótkiego wprowadzenia do danego zagadnienia. Ale spokojnie – nie zabierzemy Cię do wykładowej sali na 90 minut zajęć! Wiedza teoretyczna może być intrygująca, zwłaszcza, kiedy dzielą się nią pasjonaci. Na początek weźmiemy pod lupę przedsiębiorczość, która jest główną bohaterką naszego kursu.

Czy wiesz, że przedsiębiorczość to proces tworzenia, który wymaga posiadania intencji przedsiębiorczych? Co o przedsiębiorczości mówią badania? W tym odcinku dowiesz się między innymi:

  • Jak można rozumieć przedsiębiorczość i co jest jej sednem?
  • Co świadczy o jej unikalności i atrakcyjności, i to widzianej z różnych perspektyw!
  • Jaka jest różnica między przedsiębiorczością a zarządzaniem i tym samym przedsiębiorcą a menedżerem?

Profesor Agnieszka Kurczewska przekona Cię, że przedsiębiorczość jest wszędzie! A przedsiębiorcą może zostać każdy, niezależnie od kierunku studiów czy zainteresowań.
 

OKIEM PRAKTYKA

Akademia Przedsiębiorczości łączy teorię i biznesową rzeczywistość. W każdym module znajdziesz sekcję Okiem praktyka, w której zaprosimy Cię do obejrzenia wywiadu z przedsiębiorcami, którzy odnieśli sukces na rynku.

W pierwszym odcinku, od naszego gościa – praktyka biznesu, Marii Belki, dowiesz się między innymi, jakie jest jej zdaniem podstawowe pytanie, które powinien sobie zadać młody człowiek mający pomysł na biznes. Obalimy też kilka mitów i stereotypów związanych z przedsiębiorczością!
 

 

ZOOM NA STARTUP

Przedsiębiorczość ma różne oblicza. Dobre pomysły powstają nie tylko w Dolinie Krzemowej, a biznes może funkcjonować sprawnie również poza murami wielkich korporacji. W serii Zoom na startup będziemy prezentować historie łódzkich firm i przedsiębiorców. Choć reprezentują różne branże i znajdują się na innych etapach rozwoju, wiele ich łączy. Co? Tego dowiesz się z nagrań.

Poznaj Archizo – startup, który stworzył innowacyjny, ekskluzywny gadżet miejski przedstawiający architekturę w formie nowoczesnych klocków. Jak powstawała marka? Z jakimi wyzwaniami mierzyli się jej twórcy? Jakie rady daliby początkującym przedsiębiorcom? Zapraszamy Cię do obejrzenia rozmowy z Martą Nowacką i Łukaszem Orzechowskim, którzy stoją za sukcesem Archizo.

W wolnej chwili zajrzyj na stronę archizo.pl, na której znajdziesz przykładowe realizacje i więcej informacji o marce.

GŁOS AKADEMIKA

Głos akademika to sekcja, w której spojrzymy szerzej na historię startupu. Zaprosiliśmy do współpracy pracowników naukowych Uniwersytetu Łódzkiego, prosząc ich o krótki komentarz ekspercki. Materiał o Archizo uzupełnia analiza dr Jolanty Bieńkowskiej z Zakładu Teorii Zarządzania Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

CZAS NA CIEBIE!

Kurs, który przygotowaliśmy to nie tylko połączenie teorii z praktyką czy inspirujące rozmowy. Na koniec każdego modułu zaprosimy Cię do aktywności, które pozwolą uporządkować wiedzę i obudzą w Tobie przedsiębiorczość. Wszystko w ramach sekcji Czas na Ciebie!

W pierwszym module dr Agata Matuszewska-Kubicz pomoże Ci zastanowić się nad różnicami pomiędzy pracą na etat, a prowadzeniem własnej działalności. Zaprosi Cię też do refleksji nad kluczowymi kompetencjami w prowadzeniu biznesu. Ćwiczenia do pobrania i samodzielnego wykonania znajdziesz pod nagraniem.
Pliki do pobrania: